صفحه اصلی > آرشیو خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

آماده سازي اتاق ايزوله با فشار منفي جهت بستري موارد احتمالي بيماران كوويد١٩

آماده سازي اتاق ايزوله با فشار منفي جهت بستري موارد احتمالي بيماران كوويد١٩

رييس بيمارستان نياپور شهرستان بندرخمير گفت: طي هماهنگي هاي لازم با دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان يك اتاق ايزوله با فشار منفي جهت بستري احتمالي بيماران كوويد١٩ در بخش اورژانس عفوني اين مركز آماده سازي شد.

دكتر مريم مرادي افزود: اين اتاق قابليت اين را دارد كه هواي تنفسي بيماراني را كه بستري مي شوند، به بيرون انتقال داده و مانع از گردش هواي آلوده تنفسي در ساير قسمت ها شود.

دكتر مرادي با بیان اینکه این اقدام در راستای خط مشی های عملی برای جلوگیری از انتقال عفونت در بیمارستان و به تبع آن انتشار در سطح جامعه می باشد انجام شده است.

وی با اشاره به اتاق ايزوله با فشار منفي، ابراز كرد: این اتاق ها برای بیمارانی که احتمال انتشار عفونت به سایر افراد را دارند، کاربرد دارد و هدف از جابه جایی بیماران به اتاق های ایزوله ی فشار منفی کاهش انتقال بیماری هایی مانند ویروس کرونا و سایر بیماری های تنفسی تهدید کننده حیات است که از طریق هوا منتقل می شود.

رييس بيمارستان نياپور شهرستان بندرخمير ضمن اشاره به رعایت بهداشت فردی و عمومی از سوی مردم بیان کرد: درمان بیماری کرونا با داروی خاصی جز رعایت بهداشت میسر نیست، به‌همین دلیل از همه همشهریان بندرخمير تقاضا داریم از حضور در اماکن شلوغ و عمومی خودداری کنند.


١٣:٥٠ - 1399/01/30    /    شماره : ١٧٥٣٣    /    تعداد نمایش : ٤٥٦خروج