صفحه اصلی > آرشیو خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

بي خطر سازي پسماند هاي عفوني بيمارستان

بي خطر سازي پسماند هاي عفوني بيمارستان

رييس بيمارستان نياپور شهرستان بندرخمير گفت: به منظور ارتقا بهداشت و سلامت جامعه و كاهش عفونت هاي بيمارستاني طبق دستورالعمل كشوري وزارت بهداشت تدابيري انديشيده شد كه زباله ها در بخشهاي مختلف بيمارستان به صورت مجزا تفكيك شوند تا زباله هاي خطرناك و عفوني از معمولي جداسازي شود و طي مراحلي به زباله هاي بي خطر تبديل و براي دفع نهايي از بيمارستان خارج شود.

دكتر مريم مرادي با بيان اينكه تمام زباله هاي عفوني تفكيك شده توسط دستگاه امحا زباله بي خطر سازي مي شود،افزود: اين دستگاه بصورت هایدرو کلاو با روش‌هاي سالم امحا و بي‌خطر سازي زباله هاي بيمارستاني مانع از تخريب محيط زيست و ایجاد شرايط مناسب جهت دفع  پسماند های بيماري زا می باشد.

دكتر مرادي تصريح كرد: بی خطر سازی پسماندهای عفونی و تیز و برنده  در بیمارستان روزانه زير نظر مسئول بهداشت محيط اين مركز جهت بي خطر سازي  به ساختمان امحا زباله منتقل و مراحل ضدعفونی و شست و شوی روزانه ی تمام مخزن های پسماندهای عفونی توسط وي نظارت مي شود.

مسئول بهداشت محيط بيمارستان نياپور بندرخمير گفت: پسماندهاي عفوني ساير قسمت هاي بيمارستان كه از همان ابتدا در بخش ها تفكيك شده و بر چسب عفوني خورده و توسط نيروهاي خدمات روزانه جمع آوري و در ساختمان امحا وزن شده و سپس بر اساس ظرفیت و گنجایش دستگاه هایدرو کلاو بی خطر می شوند.

مهندس ندا پاسلاري افزود: پسماندهای عفونی و تیز و برنده بعد از بی خطر سازی همانند پسماندهای معمولی(خانگی) قابل جمع آوری و دفن می باشند.

 


١٣:٣٨ - 1399/01/26    /    شماره : ١٧٥٣١    /    تعداد نمایش : ٤٤٠خروج